vrijdag 22 november 2013

Verse en houdbare melk.

Sinds jaar en dag was de houdbare melk goedkoper dan de verse melk. Als kind wist ik niet beter dan houdbare melk staat gelijk aan goedkopere melk.
Goedkoper, minder lekker, maar wel makkelijk om op voorraad te hebben. Ik had dus altijd wel een paar pakken op voorraad. Wel prettig als ik weer eens een bevlieging kreeg om regelmatig zelf de toetjes te koken. Heerlijk, zelfgemaakte chocoladepudding, rijstepap, griesmeelpudding. En als ik er toetje van maakte proefde je het verschil niet meer.

Nu is de houdbare melk al weer een hele tijd duurder dan de verse melk. Ik dacht dat dit een tijdelijk gebeuren zou zijn. Kocht geen houdbare melk meer, alleen nog verse melk. Maar dat tijdelijke duurt nu wel erg lang. Mijn voorraad houdbare melk bestaat dus niet meer. Afgelopen weken had ik steeds een iets grotere hoeveelheid verse melk. maar dat is ook niet praktisch, nu moet ik mijn voorraad beter in de gaten houden om niet mis te grijpen. Dus dan toch maar weer een paar pakken duurdere, houdbare melk kopen. Heb ik toch een voorraadje.

Het voelt wel maf dat de houdbare melk nu duurder is. Ik vraag me af hoe dat nou ineens komt. Is er ineens zoveel meer vraag naar houdbare melk? Wordt het ineens veel meer ge- exporteerd? Weet iemand waardoor de houdbare melk nu duurder is dan verse melk?

Hebben jullie andere prijsveranderingen gemerkt? De prijsverandering van de melk zal vast niet de enige zijn.

Glas-melk

8 opmerkingen:

  1. het is mij ook al opgevallen maar houdbare melk is zo handig je hebt altijd nog wat staan dus ik ga nu half om half doen en dan een beetje meer vers .
    \Groetjes
    Albèrtje

    BeantwoordenVerwijderen
  2. Ik heb jarenlang alleen maar houdbaar gebruikt. Pas sinds de houdbare melk duurder is als de verse, ben ik verse melk gaan gebruiken. Ik was gewend aan houdbare en vond het lekker, maar nu vind ik de verse veel lekkerder! Ik heb nu nog 2 plastic flessen houdbare in huis voor het geval dat. Ik had ooit regelmatig een voorraad van wel 12 liter houdbaar in huis. Dat doe ik niet meer.
    Ik zou niet weten wat de verklaring is voor de verandering in prijs. Ik vind het eigenlijk heel raar!

    BeantwoordenVerwijderen
  3. Ik heb een paar drinkpakjes (van 200 ml) houdbare melk in mijn kast staan. Als de verse melk 's morgens vroeg op blijkt, kan ik dan toch een ontbijtje klaarmaken (ontbijtgranen plus melk). Ik grijp vaak genoeg mis dat de houdbare melk nooit over de datum gaat :-) .

    BeantwoordenVerwijderen
  4. Er is veel export van melkproducten (poedermelk, zuigelingenvoeding) naar China bij gekomen, verse melk is een vrij constante vraag met beperkte export mogelijkheden. Daarom is de houdbare melk hier nu duurder.

    BeantwoordenVerwijderen
  5. hoeveel kost houdbare dan in NL, en verse?
    Hier bij de Aldi houdbare halfvolle 69 cent per liter. Verse is lastiger te vinden (niet bij aldi bv.) en vooral veel duurder, meer richting 130 cent per liter. Belgie

    BeantwoordenVerwijderen
  6. Ik zal eens kijken wat het kost in de Duitse Aldi/Lidl

    BeantwoordenVerwijderen
  7. Ik koop het eigenlijk nooit, omdat het minder lekker is. Kun je melk niet invriezen? Of is dat gek...

    BeantwoordenVerwijderen
  8. Ik koop bio-houdbare melk bij de Plus, kost 1 euro. maar ik gebruik weinig melk, als het nodig is bij het koken en dan moet ik het pak natuurlijk wel binnen een week opmaken. Voor pannenkoeken neem ik altijd sojamelk, dat is heerlijk en ik kook tegenwoordig havermoutsepap van sojamelk, die is al wat zoet dan heb ik geen suiker nodig.

    BeantwoordenVerwijderen